FacebookTwitterПідписатися на RSS

Історія коледжу

75 років – це багато не тільки для коледжу, а й для держави. Технікум переживав ці роки разом із країною, беручи участь у її розбудові.

Україні, зруйнованій під час Великої Вітчизняної війни, потрібні були підготовлені кадри промисловості будівельних матеріалів – це і стало головним завданням для колективу Київського індустріального технікуму, який було засновано 22 квітня 1944 року Постановою Раднаркому ЦК КП(б)У № 399. Тепер Київський індустріальний технікум – це вже Відокремлений структурний підрозділ Київський індустріальний фаховий коледж Київського національного університету будівництва і архітектури.

З 9 травня 1944 року (з моменту виходу першого наказу) Київський індустріальний технікум розпочав свою діяльність.
Влітку 1944 р. здійснено перший набір за спеціальностями:

  • Технологія силікатів
  • Обладнання промисловості будівельних матеріалів
  • Відкрита розробка вугільних та нерудних матеріалів
  • Цивільне та промислове будівництво.

363 студенти склали перший набір 1944 року. 1 жовтня 1944 року Київський індустріальний технікум розпочав свій перший навчальний рік.

Перший випуск 1947 року склав 168 спеціалістів.

1944-1954 роки

За період 1944-1945 роки технікум очолювали директори: Марченко С.І., ДавидовД.С., Свитницький А.П.
З грудня 1945 року призначено директором технікуму Гриневича Андрія Миколайовича. Сирота, виховувався у дитячому будинку, він почав свою трудову діяльність на заводі „Більшовик“.

Працював, учився, воював, був тяжко поранений у 1943 р. З листопада 1943 р. по червень 1944 р. – директор заводу ім. Лепсе. Першим заступником директора з навчальної роботи було призначено Максима Олександровича Коган-Коханенка.
Заняття проводились у приміщеннях шкіл по вулицях Маловасильківська, 48, Шота Руставелі, 48, Кладовищенська, 7.
Під гуртожиток було виділено приміщення по вул. Полтавській, 24, Червоноармійській, 80.
31 липня 1946 р. технікум переїжджає в нове приміщення школи № 27 по вулиці Олегівській, 34. Умови суворі, навчається 355 студентів.

Влітку студенти працюють на відновленні Хрещатика (буд. № 27), вулиці Саксаганської, у підсобному господарстві.
На початку 50-х років у технікум приходять молоді кадри, які все трудове життя віддали Індустріальному: Мар’янова Олена Ісаківна, Ніколаєва Валентина Петрівна, Сайног Вікторія Іванівна, Короленко Міра Костянтинівна.

У 1953-1954 рр. відкрито вечірнє відділення.

1955 – 1963 роки

З 1955 по 1963 рр. директором технікуму був Войцехівський Франц Маркович, хімік за фахом. У цей період технікум повністю переходить у приміщення по вулиці Олегівській, 36.

У цей же час починається будівництво слюсарно-механічних майстерень, обладнуються лабораторії технології силікатів, аналітичної хімії, технології металів, створено кабінети фізики, креслення, техніки безпеки, історії, політекономії тощо. Навчання в технікумі до 1957 року платне, але студенти сироти та діти із багатодітних родин навчаються безкоштовно.
У 60-х роках у технікумі навчалися студенти із Республіки Куба.
З середини 50-х років технікум розширює мережу спеціальностей.
Починає готувати фахівців за такими напрямками: електрообладнання промислових матеріалів, обробка металів різанням, планування промисловості будівельних матеріалів, газопічне теплотехнічне обладнання.
Свою трудову біографію розпочинають викладачі: Біла Ольга Яківна, Дроган Тамара Павлівна, Суліменко Інна Петрівна, Левіцька Людмила Іванівна, Хорошавіна Людмила Костянтинівна, Бісова Антоніна Іларіонівна, Гавриляк Галина Костянтинівна, Красноленська Іза Михайлівна, Петрова Клара Степанівна, Болгарова Маргарита Петрівна.

В період 1963-1976 рр. директором технікуму був Волинський Володимир Петрович. Фронтовик, командир 8-ї Гвардійської Панфіловської дивізії, у боях на цьому напрямку був тяжко поранений. У роки його керівництва йде будівництво гуртожитку по вулиці Шамрила, закладається новий навчальний корпус по вулиці Новоукраїнській, 24-А.

Педагогічний колектив разом із студентами відпрацював не одну сотню годин на будівництві нової матеріально-технічної бази.

9 вересня 1976 року технікум повністю переїжджає в нову будівлю, де і працює нині. Колектив творчо працює над створенням нових кабінетів, лабораторій, активно веде методичну роботу.

У 60-х роках відкривається планово-економічне відділення, спеціальності – теплотехнічне обладнання підприємств будівельних матеріалів, технологія виробів з пластмаси.
Збільшився контингент студентів, значно зміцнилось заочне відділення.

У технікумі починають працювати викладачі, які віддають йому десятки років: Ушакова Маргарита Миколаївна, Єпіфанов Євген Гаврилович, Карпова Неоніла Іванівна, Черенько Ганна Миколаївна, Рижова Олімпіада Михайлівна, Баглей Ірина Костянтинівна, Каляєва Ельвіра Іванівна, Шостак Кіра Бенціонівна, Таладіон Лідія Василівна, Тригуб Лідія Миколаївна, Соколова Юлія Олександрівна, Яровий Олександр Панасович, Харченко Анатолій Васильович, Батрак Анатолій Іванович, Кишинівська Валентина Олександрівна, Якимчук Тамара Борисівна, Вдовиченко Катерина Андріївна,

Маслова Ольга Андріївна, Лапшина Олена Миколаївна, Гаєвська Галина Юріївна.

1977-1985 роки

З 1977 по 1985 роки технікум очолює Смирнов Кирило Іванович. Він пройшов шлях у галузі промисловості будівельних матеріалів від робітника формотворного цеху до Генерального директора об’єднання „Київбудматеріали“ Мінпромбудматеріалів УРСР. У ці роки в основному закінчується створення сучасної навчально-лабораторної бази технікуму.

На базі технікуму проводяться всесоюзні наради, конференції, міські методичні об’єднання. У традицію технікуму ввійшло проведення щорічних спортивних свят, походів тощо.
У цей період до технікуму приходять нові викладачі, які віддають йому свої роки життя: Сьомко Михайло Йосипович, Лисенко Василь Юрійович, Подколзіна Наталія Семенівна, Варенцова Галина Миколаївна, Припік Тетяна Георгіївна, Березецький Ігор Григорович, Семенова Зоя Іванівна, Мацько Людмила Петрівна, Хорькова Галина Василівна, Тимченко Лариса Борисівна.

Враховуючи потреби народного господарства, технікум за час свого існування здійснював підготовку фахівців за 19 спеціальностями. Крім вищезазначених, це:

  • Планування промисловості будівельних матеріалів
  • Газопічне теплотехнічне обладнання
  • Електрообладнання промислових підприємств
  • Обробка металів різанням
  • Експлуатація теплотехнічного обладнання тощо.

1986-2015 роки

З 1986 по 1988 рік технікум очолює Бурба Василь Миколайович, який пропрацював у галузі промисловості будівельних матеріалів понад 30 років.

З березня 1988 по 2015 рік коледж очолювала заслужений працівник освіти України Олена Василівна Туманська.
Протягом 2006-2007 років директор об’єднала навколо себе в асоціацію самих прогресивних діячів освіти, тому в січні 2007 р. обрана головою Всеукраїнської громадської організації „Асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації“.

З ініціативи директора, яка розуміла, що потрібно рухатися вперед, у навчальному закладі з’явлися нові сучасні професії: „Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва“ та „Біржова діяльність“ (у т.ч. спеціалізації „Оцінка цілісного майна, операції з нерухомістю“), „Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво“, „Обробка матеріалів на верстатах і автоматичних лініях“. Із введенням нових спеціальностей було створено нові кабінети та лабораторії.

Наказом Міністерства освіти і науки України № 547 від 26.06.2007 р. Київський індустріальний технікум перейменовано у Державний вищий навчальний заклад „Київський індустріальний коледж“.

З трьох спеціальностей: „Біржова діяльність“, „Виробництво тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів і виробів“ та „Обслуговування та ремонт обладнання підприємств будівельних матеріалів“ наш навчальний заклад є базовим. Викладачами розроблено Державні стандарти попереднього покоління із зазначених спеціальностей та розробляються Державні стандарти нового покоління для чотирьох спеціальностей: „Маркетингова діяльність“, „Оціночна діяльність“, „Виробництво тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів і виробів“ та „Обслуговування та ремонт обладнання підприємств будівельних матеріалів“.
Київський індустріальний коледж є членом Асоціації фахівців з нерухомості (рієлтерів) України та Асоціації підприємств „Київміськбудматеріали“, де студенти проходять практику та працевлаштовуються після закінчення навчання.

2015 —

В 2015 році згідно наказу МОН України від 02.04.2015 № 389 ДВНЗ «Київський індустріальний коледж» реорганізовано шляхом приєднання до Київського національного університету будівництва і архітектури як відокремлений структурний підрозділ.

З вересня 2015 року Відокремлений структурний підрозділ Київський індустріальний коледж Київського національного університету будівництва і архітектури очолює кандидат педагогічних наук Кікто Світлана Михайлівна.

З лютого 2021 року згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 04 березня 2020 року № 366 та наказу КНУБА від 16 лютого 2021 року № 46 "Про перейменування відокремлених структурних підрозділів Київського національного університету будівництва і архітектури" коледж перейменовано в Київський індустріальний фаховий коледж Київського національного університету будівництва і архітектури.

В КОЛЕДЖІ ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗА ТАКИМИ СПЕЦІАЛЬНОСТЯМИ:

076 "Підприємництво, торгівля та біржова діяльність"

Освітньо-професійна програма: Маркетингова діяльність

Освітньо-професійна програма: Рекламна діяльність

072 "Фінанси, банківська справа та страхування"

Освітньо-професійна програма: Оціночна діяльність

151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Освітньо-професійна програма: Монтаж та комп`ютерно-інтегровані технології кібер-енергетичних систем

023 "Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація"

Освітньо-професійна програма: Декоративно-прикладне мистецтво

Освітньо-професійна програма: Образотворче мистецтво

022 "Дизайн"

Прийом здійснюється на базі 9, 11 класів, кваліфікованого робітника.

З 2016 року в коледжі відкрито сектор Інституту інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури. Студенти після отримання диплому молодшого спеціаліста можуть продовжити навчання за ступенем бакалавра та ступенем магістра.

Кiлькiсть переглядiв: 3723